Škampovo Kvartetolang ENLang CZLang DE
O násReviewsKritikyKonzertyGalerie médiíDiskografieKe staženíOdkazyKontakty

       Škampovo kvarteto – Martin Stupka - viola

Martin Stupka se narodil v Praze a hraje od dětství na zobcovou flétnu, housle a akordeon. Na violu začal hrát na hudebním Gymnáziu Jana Nerudy, pokračoval na Pražské konzervatoři a studia završil v Berlíně na Hochschule für Musik Hanns Eisler a na Universität der Künste. Při svých studiích se potkal s osobnostmi jako Libor Nováček, Karel Doležal, Volker Sprenger, Yuta Nishiama, Tabea Zimmermann, Wolfram Brandl, Artemis Quartet v čele s Natalia Prischepenko či Günter Pichler.

Další zkušenosti a prohloubení zájmu o různé hudební žánry získal Martin účastí na rozličných interpretačních kurzech - Kurzy barokní interpretace - Prachatice, Leuven (Belgie), Gmunden (Rakousko)
Kurzy komorní hudby - Dobříš, Zermatt (Švýcarsko), Musica Mundi (Belgie), Pont Royal (Francie)
Letní Jazzová dílna - Frýdlant v Čechách

Martin je členem Škampova kvarteta a též vyhledáváným violistou, který pravidelně koncertuje s Andromeda Mega Express Orchestra a spolupracuje s ansámbly komorními (Sinus Quartett, Československý komorní orchestr Praha, komorní orchestr Berg, Talichova komorní filharmonie, Pražský komorní orchestr), barokními (Collegium Marianum, Musica Florea), stejně tak i jazzovými (Octothorpe, Mira Mode Orchestra, Ring Ensemble) či folklorními (FS Rosénka).

Kromě této spolupráce absolvoval mimo jiné vystoupení na festivalu JAZZ Baltica (s Gerdur Gunnarsdottir Quartett a Don Friedman Trio - Don Friedman, Joe La Barbera, Martin Wind), v Volksbühne Berlin v představení "Antigone/Elektra" režiséra Wernera Schrötera či projektu "Sounds of Jerusalem" skladatele Leona Gurwitsche.

Jako sólista získal spolu s Danou Oerterovou cenu Bohuslava Martinů na festivalu Mladé Pódium za provedení jeho Divertimenta pro housle, violu a orchestr.

Martin též učil na letních mistrovských kurzech v Dobřichovicích.• Všechna práva vyhrazena •