Škampovo Kvartetolang ENLang CZLang DE
O násReviewsKritikyKonzertyGalerie médiíDiskografieKe staženíOdkazyKontakty

       Škampovo kvarteto – Lukáš Polák - violoncello 
Lukáš Polák se narodil v roce 1977 v Jindřichově Hradci. Hru na violoncello studoval na Brněnské konzervatoři ve třídě prof. Miroslava Zichy. V Brně se také začal věnovat studiu dirigování, které uplatnil při vedení barokního ansámblu Musica da camera Brno zaměřeném především na autentickou interpretaci českého a evropského vrcholného baroka. Brněnskou konzervatoř absolvoval v roce 1997 s titulem Absolvent roku, uděleným Českým hudebním fondem.

Ve studiu pokračoval Lukáš Polák na Akademii Múzických Umění v Praze u prof. Daniela Veise. Absolvoval v roce 2003 Čajkovského Rokokovými variacemi pro violoncello a orchestr za doprovodu Plzeňské Filharmonie.

Během studií se úcastnil mnoha interpretačních soutěží. Na soutěži konzervatoří v Teplicích získal 1.cenu a zároveň titul absolutního vítěze, na mezinárodní soutěži Beethovenův Hradec mu byla udělena 3. cena a na soutěži Leoše Janáčka v Brně se umístil na třetím místě. Na soutěži Bohuslava Martinů v Praze pak získal třetí cenu.

Cenné zkušenosti získal Lukáš Polák na četných kurzech, jichž se zúčastnil pod vedením předních osobností české i světové violoncellové školy jako Františka Smetany, Daniila Šafrana či Jiřího Bárty. Mezi jeho významné sólové aktivity patří spolupráce s Talichovým komorním orchestrem, Moravským komorním orchestrem a Akademickými komorními sólisty.

Díky svému zájmu o komorní hudbu stál Lukáš Polák u zrodu několika komorních těles. Tyto zkušenosti uplatnil zejména v oblasti smyčcového kvarteta. Od roku 2004 je členem Škampova kvarteta.


• Všechna práva vyhrazena •